YETENEK SINAVLARINA HAZIRLIK KURSLARI

YETENEK SINAVLARINA HAZIRLIK KURSLARI

Lise ve üniversitelerinde güzel sanatlar bölümünde ya da resim bölümünde okumak isteyen öğrencilerin gerekli eğitimleri almaları gerekir. Okullara giriş yapabilmek adına yetenek sınavlarını geçebilmeniz önemlidir. Günümüzde pek çok yetenek sınavına hazırlık kursu bulunmaktadır. Bu kurslar genel olarak 9 aylık bir sürece yayılmıştır. Bu sürede öğrencilere Temel çizim-desen, görsel algı-görüş geliştirme, anatomi, sanat tarihi, perspektif, imgesel tasarım adı altında pek çok alanda eğitim verilmektedir. Atölyelerde verilen eğitimler sonrasında yapılan sınavlar öğrencilerin kendilerini ölçmesini sağlamaktadır. Öğrencilerin kurstan aldıkları eğitim sonrasında Ağustos ve Eylül aylarında yapılan sınavlara girdileri görülür. Her okulun kendine özgü sınav tarihleri bulunmaktadır. Bu tarihleri takip etmeniz önemlidir.

İç mimarlık, Fotoğraf, Endüstri ürünleri tasarımı, Grafik, Resim, Geleneksel Türk El Sanatları, Seramik, Heykel, Sahne Dekor, Çizgi Film (Animasyon), Tekstil, Birleşik Sanatlar, Sanat Yönetmenliği, İletişim Sanatları, Baskı Sanatları, Sanat-Tasarım, Plastik Sanatlar, Resim Öğretmenliği gibi pek çok üniversite bölümü için öğrencilerin lise son sınıfına geldiklerinde güzel sanatlara hazırlık kurslarına da devam ettikleri görülür. Kurslar öğrencilerin boş vakitlerine göre ayarlanmakta ve yoğun bir program içinde sınava hazırlanmalarını sağlamaktadır. Güzel sanatlar liseleri için açılan kurslara katılmak için de ortaokul son sınıf öğrencisi olmanız gerekmektedir.

Her yaş grubunda verilen resim kursları öğrenciler için oldukça faydalıdır. Yaş grubuna göre ayrı eğitimler veren resim kursları açtıkları pek çok grup sayesinde öğrencilerin yaşlarına uygun eğitim verildiği görülmüştür. Yetişkinler için açılan resim kursu bakıldığında bizleri karakalem, yağlı boya akrilik, guaj, kuru boya, desen, imgesel ve obje çizimi gibi pek çok alanda yetiştirilmesi sağlanmıştır. Resim kurslarına takılan öğrenciler ilerde girmek istedikleri lise ve üniversite bölümlerine hazırlık kursu olarak da gerekli eğitimlerin verildiği görülmektedir.  Eğitimler öğrencilerin sınavda iyi bir başarıya ulaşmaları için özel olarak hazırlanmaktadır. 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir