Yeni Veya İkinci El Tekne Almak

Yeni Veya İkinci El Tekne Almak

                                             Yeni Veya İkinci El Tekne Almak

Denizlere yelken açmak isteyenlerin önünde iki adet soru bulunur. Acaba yeni, sıfır bir tekne mi almalıyım yoksa ikinci el mi alsam daha avantajlı olur? Bu sorunun cevabı iyi bir araştırma yaptıktan sonra alacağınız tekneyi kullanım amacınız ve yüzdüreceğiniz sulardaki çoğunluk tekne tipleri birebir aynı olduğu durumlarda ikinci el tekne almak sizin açınızdan daha avantajlı olabilir.

Yeni Tekne Almak

Tekne almaya karar verdikten sonra denizcilik benim için geçici bir heves değil, ben 5 yıldan daha uzun sürede bu tekneyle haşır neşir olacağım diyorsanız ve maddi olarak da bunu karşılayabilirim derseniz, sıfır ayarında tekne almak sizin için daha avantajlı olacaktır. Almayı istediğiniz tekneyi kitaplardan, internetten iyice araştırın ve tüm yönlerini öğrenin. Gezi teknesi sizi tüm yönleriyle cezp edebilmelidir. Sonrasında satın almak için ilgili yerlere giderek suda test sürüşü yapmak istediğinizi söyleyin. Teknenin iç ve dış tasarımını öğrenin ve almak istediğiniz tekneye alışın.

Tekne Paylaşımı

Denizciliğe yeni başlayanlar için tekne paylaşımı çok tercih edilen bir yöntemdir. Tekne paylaşımı metodu sadece tüm teknenin yatırım maliyeti değil, aynı zamanda teknenin bakım ve işletme maliyetlerini de teknenin ortakları arasında bölüştürülmesini sağlar.

İkinci El Tekne Almak

İkinci el tekne almak isteyenler için başka avantajlar ve kazançlar bulunmaktadır. Bazı tekne sahipleri ihtiyaç içinde olduklarından dolayı tekneleri piyasa fiyatının altında satabilirler. İkinci el satın almak istediğiniz teknede güvenlik ekipmanları ve teknenin diğer önemli teçhizatları bulunabilir ve ekstra para ödemek zorunda kalmazsınız. Yeni başlayanlar için acemilikten ötürü, ikinci el aldığınız hafif çizikli ve kusurlu bir tekneye siz de çizikler kazandırabilirsiniz ama bu durum sizi sıfır bir tekne alıp, o tekneye çizik bırakmak kadar üzmeyecektir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir