Uyku Bozukluğu

Uyku Bozukluğu

Uyku Bozukluğu

Uyku bozukluklarının sebepleri şu şekillerde sıralanabilir; stres, aşırı yorgunluk, psikolojik veya nörolojik rahatsızlıklar, aşırı ağrı, moral bozukluğu, iş yoğunluğu, başarısızlık kaygısı, migren gibi birçok sebebi vardır.

Yaşlandıkça uykuya olan ihtiyacımızın azaldığını düşünürüz ancak bu doğru bir yaklaşım değildir. Uyuduktan çok kısa bir süre sonra uyanmalar, uykunun hafif olması veya ne kadar geç yatılırsa yatılsın sabah yine aynı saatte uyanılması bizim uykuya olan ihtiyacımızın azlığından değil, uykunun kalitesizleşmeye başlamasından kaynaklanmaktadır diyebiliriz.

Uyku İlacı Özellikleri

Uyku ilaçları günümüzde çok kullanılan ve etkisi denekler ve hastalar üzerinde defalarca kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir.

Bazı uyumama ve uykusuzluk problemlerine karşı her yol denenmesine karşın bir çözüm üretemeyen hastalar uyku hapı gibi başarılı bir yönteme başvurmaktalar ve çok büyük oranda başarılar sağlanmaktadır.

Kaliteli Uyku Hapları

Uyku ilaçlarının çeşitlerinden çalakalem bahsetmek gerekirse üç çeşidi bulunmaktadır. Bunlar hafif ve bağımlılık yapmayan antidepresan ilaçlardır. Bunlara reçetesiz ulaşabilirsiniz. İkinci çeşidi bağımlılık yapıcı ve reçeteli olan pastil şeklinde ilaçlardır. Bunlar 10 günü geçmeyecek şekilde kullanılmalıdır.

Bunların dışında reçetesiz ve tamamen doğal bileşenlerle elde edilmiş uykuyu getirici ve sakinleştirici özellikteki ilaç türleri olduğunu söyleyebiliriz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, uyku günümüzde birçok, her yaştan insanın kronik problemi olabilmektedir. Kendi isteğiyle, işleriyle ilgilenmek için uykusuz kalmayı tercih edenlerin yanında stres nedeniyle bir türlü uyuyamayan hastalar da vardır.

 

Etiketler:,

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir