Ukrayna’da Üniversite Öğrencileri İçin Ev Kiralama Olanakları Nedir?

Ukrayna’da Üniversite Öğrencileri İçin Ev Kiralama Olanakları Nedir?

Ukrayna’da Üniversite Öğrencileri İçin Ev Kiralama Olanakları Nedir?

Ukrayna üniversitelerinin sunduğu yurt imkanlarını gördüğünüzde, söz konusu koşullarda kalamayacağınızı düşünüyorsanız, o halde bir diğer alternatif seçenek olarak ev kiralamaya karar vermişsiniz demektir.

Ukraynada Üniversite yurtları ile ev kiralarını kıyasladığımızda, inanılmaz yüksek olduğunu fark ediyoruz. Tabii ki kira seçenekleri ve fiyatları tercih edilecek olan semte göre de değişkenlik göstermektedir. Ancak genel olarak 300 ile 900 dolar arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Bu kira fiyatları sizlere dudak uçuklatabilir ancak Ukrayna’da ev bulmak çok kolay olmadığı gibi, muhtemelen bu kiralık evi de bir emlakçı vasıtasıyla bulacağınızdan dolayı emlakçıya da komisyon ödemeniz gerecektir.

Ukrayna’da Kiralık Evler Ne Kadar?

Ukrayna’da okumak  için ev kiralamak iyi bir seçenek olarak görülebilir. Fakat iyi bir geçim bütçenizin olması gerekiyor. Nitekim en kötü evi bile 400 dolardan bulabileceğiniz Ukrayna’da ortalama bir ev ise 500 ile 600 dolar arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatı daha da azaltmak için en bilinen yöntem ise kalabalık bir öğrenci grubu olarak kiraya çıkmaktır.

En kötü hesapla 4 kişilik bir öğrenci grubunun 600 dolarlık kiraya sahip bir eve çıktığını varsayarsak, bu durumda kişi başı aylık her ay düzenli olarak ödenmesi gereken tutar 150 dolar olacaktır.

Ukrayna’da Ev Kiralamak Tek Kişi İçin Çok Zor!

Eğer tek başına öğrenci olarak Ukrayna’da okumak için ev kiralamayı planlıyorsanız, bu sizin için oldukça maliyetli olacaktır. Fakat yine de imkansız değildir. Çünkü eğer bir öğrenciyseniz ve koskoca bir ev tutmak gibi bir amacınız yoksa, o halde Ukrayna vatandaşlarının gelir elde etmek için öğrencilere kiraya verdiklerini belirtmeliyiz. Bu aynı zamanda Ukraynada üniversite Eğitimi alan pek çok öğrencinin faylandığı bir olanaktır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir