Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İle İlgili Merak Edilenler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İle İlgili Merak Edilenler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İle İlgili Merak Edilenler

Özel hastanelere yüksek miktarlarda prim ödemeden ekstra hizmetlerden faydalanmak isteyenler için yapılan düzenlemeyle tamamlayıcı sağlık sigortası avantajı getirildi. Eski sitemde sadece sigortalı olan ve özel hastane hizmetlerinden yararlanmak isteyenler yüksek prim ödemesi yaparken artık bu sigortayla sadece sigorta katkı parası ödeyerek birçok özel hastane hizmetinden yararlanabilecek.

Tamamlayıcı Sigortadan Yararlanma Koşulları

SGK ve Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı genelgede söz konusu özel sağlık hizmetleri hakkında düzenlemelere gidildiği görülmüştür. Yapılan düzenlemelerde yabancı uyruklu vatandaşlar da dâhil olmak üzere her sigortalı hasta, tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetlerinden yararlanabilecek. İlk kayıt yaşı 69’u geçmemekle beraber düşük bir miktarla beraber anlaşmalı olan özel hastanelerde sigorta teminat kapsamında yer alan sağlık hizmetlerinden yararlanılabilir.

Sigorta Teminatları Neler?

Anlaşmalı özel hastanelerden alınabilecek teminatların kapsamı epey geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Buna göre özel hastanelerde tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetinden yararlanmak için öncelikle sigortanın anlaşmalı olduğu özel hastaneyi bulmak ve teminatın geçerli olduğu poliçeyi almak gerek.  Bu sağlandıktan sonra yararlanılabilecek teminat türleri şu şekilde özetlenebilir: Ayakta ve yatarak tedavi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, EKG, tam kan sayımı gibi kontrollerin olduğu check-up işlemler, diş bakım paketi (belli sürede 1 defa kontrol ve temizleme), kontrol amaçlı mamografi hizmeti, hamilelik ve doğum gibi hizmetler bu teminat kapsamındadır. Bu sayılan listede değişiklik ve eksik maddeler olabilir. Başvurulacak hastane ve sigorta poliçesi alınan firmadan detaylar tam olarak öğrenilebilir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir