SU TESİSATI

SU TESİSATI

Evinizde, işyerinizde su giderlerinin tıkanması, su kaçakları ve peteklerin ısınmaması gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Her ne kadar su giderlerinde süzgeçler kullanılsa da özellikle mutfak lavabolarına dökülen yağ atıkları bir süre sonra birikerek gideri tıkamaktadır. Kendi imkânlarınızla bu sorunu çözseniz de bir süre sonra yine tıkanma oluşur. Bu nedenle su tesisatı problemlerinde profesyonel bir yardım almanız gerekli olacaktır.

            Kameralı sistemler sayesinde tıkanık olan giderdeki sorun tespit edilerek gideriliyor ve bir daha tıkanıklık açma adına bir sıkıntınız kalmıyor. Su tesisatlarının olduğu her yerde su kaçakları da mutlaka olacaktır. Gerek lavabo ve duş musluklarından, gerek taret musluğundan veya duvar içindeki boruların yıpranmış olmasından kaynaklanan kaçaklar olabilmektedir. Musluklardan kaynaklanan kaçaklarınız için musluk tamiri gerekmektedir. Bazı sorunlar bir conta değişikliği ile giderilebildiği gibi, bazı sorunlarda batarya ve armatürünüzün usta eller tarafından onarımı icap etmektedir. Bazı kaçaklar taret musluğunun bağlı olduğu flexible borudan kaynaklanmakta ve bunun değişmesi gerekmektedir. Evinizde sebep fark etmeksizin yaşayacağınız su kaçaklarında ana vanayı kapatarak tesisatçınızı beklemelisiniz.

            Kaçak duvar arkasında ise tesisatçınız kameralı sistem ve dinleme cihazları kullanarak kaçağın yerini duvarınızı kırmadan tespit edecektir. Sadece onarım yapabilecek ölçüde bir kısım kırılarak onarım gerçekleştirilir. Peteklerinizden kaynaklanan ısınma sorunu yaşamanız halinde tesisatçınızdan petek temizliği yapmasını isteyebilirsiniz. Zamanla çamur haline gelen suyun peteklerden uzaklaştırılarak kimyasallar kullanılarak temizlenmesi gerekir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir