Printer Nedir? Printer Nasıl Çalışır ve Printer Nasıl Kullanılır?

Printer Nedir? Printer Nasıl Çalışır ve Printer Nasıl Kullanılır?

Printer yani Türkçesiyle “yazıcı” dijital ortam içerisinde yer alan herhangi bir belge, resim veya dokümanın çıktısını almamıza yardımcı olan bir donanımdır. Halk arasında yaygın şekilde yazıcı olarak adlandırdığımız printerların yardımıyla bilgisayar ortamı içerisindeki hemen her şeyin görüntüsünü fiziksel olan bir kağıt veya kalıp üzerine yazdırabilirsiniz.

Printer Nasıl Çalışır?

Printera ilk önce bilgisayara bağlanan veri aktarımı kablosu aracılığıyla bilgisayar tarafından ne şekilde bir dosya oluşturulacağı hakkında kod dizgileri gönderilir. Bu kod dizgilerini printer okuduktan sonra bu dizgiler içerisinde yer alan dosyanın ne şekilde çıktı alınacağına karar verir ve belirlediği kordinatlara bağlı kalarak çıkartma işlemini gerçekleştirmeye başlar.

Printer Nasıl Kullanılır?

Bir printerı kullanmak için öncelikle yazılımını yüklemeniz gerekir. Ardından çıktısını almak istediğiniz dosyaları dilerseniz işletim sisteminin yazıcı programı aracılığıyla dilerseniz de vasıta diğer programların aracılığıyla açık ve veri kablosu bağlı durumda olan Printer’a gönderirsiniz. Printer yapacağı ufak tarama işlemi sonrasında yazma işlemine başlar ve istediğiniz belgeyi çıktı haline getirir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir