Polonyada Eğitim

Polonyada Eğitim

Polonyada Eğitim

Polonyada Eğitim almak ve Polonya üniversitesinde okumak için Türkiye’de bir yükseköğretim kurumunu kazanmak şart değildir. Lise diploması ile başvuru yaparak, hangi bölümden mezun olunduğuna bakılmaksızın üniversiteye kayıt yaptırılabilir. Polonya üniversiteleri disiplinli ve yüksek kalitedeki eğitimleri ile dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Polonya’da 2008 yılı sonu itibari ile 123 adet devlet üniversitesi, 365 adet özel üniversite olmak üzere toplamda 488 adet üniversite bulunmaktadır ve eğitim fiyatları Türkiye’deki üniversitelere oranla daha uygundur. Ayrıca Polonyada Eğitim gören ve mezun olan bir öğrencinin hak etmiş olduğu diplomanın Türkiye’de de geçerliliği bulunmaktadır ve eğitim dilinde İngilizce ve Lehçe kullanılmaktadır.

Ukraynada Üniversite

Ukrayna’da bir üniversitede eğitim almak için lise mezunu olmak yeterlidir ve kabul belgesi 2 ile 3 hafta arası bir zamanda alınmaktadır. Ukraynada Üniversite  eğitimlerinde Rusça, Ukraynaca ve İngilizce dilleri kullanılmaktadır. Üniversite fiyatları tercih edilen üniversiteye ve seçilen bölüme göre değişiklik göstermektedir fakat ücretler diğer ülkelerdeki üniversite ücretlerine göre daha düşüktür. Meslek yüksekokulu mezunu olan kişiler üniversiteye başlamadan önce hazırlık okumak zorundadır. Ukraynada Üniversite ye giriş yapmak ve eğitim almak için herhangi bir taban puan yoktur ve LGS ile LYS gibi şartlar aranmamaktadır.

 Kaliteli Ukrayna Üniversiteleri    

Ukrayna Üniversiteleri ve bölümlerinden bazıları şunlardır;

Ukrayna Üniversiteleri ve bölümleri arasında; Denizcilik  fakülteleri, madencilik sanayi fakülteleri, mekanik fakülteleri, enerji fakülteleri, madencilik ve jeoloji fakülteleri, fiziksel ve metalürji fakülteleri, kimya ve teknoloji fakülteleri, bilgisayar ve bilgi teknolojileri fakülteleri, iktisadi ve yönetim fakülteleri, bilgisayar mühendisliği ve fen fakülteleri, filoloji fakülteleri, sivil havacılık fakülteleri, gıda teknolojileri fakülteleri, genel tıp fakülteleri, tarım fakülteleri, diş hekimliği fakülteleri ve eczacılık fakülteleri gibi değişik bölümler yer almaktadır.  

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir