KALİTELİ EĞİTİMİN ADRESİ

KALİTELİ EĞİTİMİN ADRESİ

İklimi itibari ile biraz zor bir ülke olan Polonya sahip olduğu eğitim kalitesi ile birçok ülkeyi geri de bırakmaktadır. Ülke üniversitelerinden alınan diplomaların diğer dünya ülkelerinde denkliğinin bulunması ülke üniversitelerine olan talebi artırmaktadır. Ülkeye eğitim amaçlı gitmeye karar veren kişiler zaman kaybetmeden Polonya Eğitim Danışmanlığı yapmakta olan firmalar ile irtibata geçmektedirler. Okulların ücretleri, konaklama alanları, başvurular esnasında yapılan yazışmalar, vize işlemleri gibi tüm resmi işlemler firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir. İşin zor kısmından kurtulan öğrencilere ise yalnızca valizlerini hazırlamak ve uçaklarına binmek kalmaktadır.

Her geçen yıl daha da artan talepler doğrultusunda okullarda kullanılan dil Lehçe yerine şimdilerde İngilizce kullanılmaktadır. Uluslararası anlaşma dili olan İngilizce sayesinde birçok ülkeden eğitim amaçlı gelmiş olan kişiler okulda ve günlük iletişimlerinde zorluk yaşamamaktadır. Ülke üniversitelerde bulunan bölüm sayılarının fazla olması ve eğitimleri veren kişilerin alanında en iyi eğitmenler olması eğitimlerin kalitesinin artmasını sağlamaktadır. Yeni bir ülke de yeni kültür öğrenerek ve yeni bir dili benimseyerek yaşamlarına devam eden kişiler kendi ülkelerine döndüklerinde sahip oldukları diplomaları ve yeni dilleri sayesinde arzu ettikleri işlere zorlanmadan ulaşmaktadırlar. Bizim ülkemizle kıyaslandığında Polonyada Eğitim Ücretleri çok daha uyguna gelmekte ve daha da güzeli ülkedeki özel okulların fiyatları ile devlet okulları fiyatlarının aynı olması özel okullarında rahatlıkla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Lisans eğitimlerinin süreleri ülkede 3 yıl olmakta fakat eğitimlerine 2 yıl daha devam eden kişiler mastır diplomalarını da alarak ülkelerine dönmektedirler. Bu yıl sürecince geliştirilen İngilizce ve lehçe dilleri de iş başvurularında rakiplerinden bir adım daha öne çıkmayı sağlamaktadır. Her anlamda avantajlı olan Polonyada Eğitim için lise diplomanızı ve pasaportunuzu hazırlayarak gerekli başvurularınızı yapmalısınız.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir