Herbalife Ürünleri

Herbalife Ürünleri

Son yıllarda piyasaya bir çok yeni kilo kontrol ürünü çıkmıştır. Bu ürünler arasında seçim yapmak bir hayli zordur. Bu sebeple kilo yönetim ürünleri tercih edilirken derinlemesine araştırılmalıdır. Piyasaya sürülen ürünlerin hepsi sağlık için yeterli kontrollerden geçmez. Bu sebeple ürünlerin kullanıcılar tarafından elenmesi gerekir. Bu tip aşağı kilo kontrolü yapan ürünlerin fiyatlarına göre ayırt etmek doğru değildir. Çünkü her zaman fiyat ve kalite doğru orantılı olmayabilir. Herbalife son yıllarda bu oranı en istikrarlı şekilde tutturmuş olan firmalar arasında yer almaktadır. Yaptığı ürünlerin oldukça kaliteli olmasının yanı sıra fiyatları da kalitesine uygundur fakat şişirilmiş fiyatlar değildir. Kimi firmalar sadece markalarından dolayı ürünlere gereğinden fazla fiyat etiketi koyabilmektedir. Bu oldukça yanıltıcı bir faktör oluşturur. 

Herbalife ürünleri son yıllarda binlerce kullanıcıya ulaşma fırsatı bulmuştur. Kullanan kullanıcıların ürünü beğenmesi markanın yeni kullanıcılar kazanmasını sağlamaktadır. Bu sayede markanın alıcı kitlesi giderek genişler. Herbalife gibi markalar ürün kalitesini istikrarlı bir şekilde koruyamaz ise pazarda hızlı bir düşüş yaşarlar. Fakat Herbalife bu açıdan oldukça istikrarlı bir şekilde ilerleyen firmalar arasındadır. Ürün kalitesini hiç bir zaman düşürmeden, bunun yerine sabit bir ivme ile yükseliş göstermektedirler. Herbalife ürünleri pazardaki konumlarını hiç kaybetmeden istikrarlı bir şekilde yükselmişlerdir. Tabi ki bunda pozitif kullanıcı yorumlarının da etkisi oldukça fazladır. Bu yorumlar sayesinde müşteriler markaya daha fazla yakışır. 

Müşteri memnuniyeti bazı markaların yeterince önem veremediği bir konudur. Fakat oldukça önemlidir. Müşteri memnuniyeti sağlanmadan firma istikrar sağlayamaz. Herbalife fiyat açısından da bir istikrar içindedir. Bazı ünlü firmalar ünleri arttıkça fiyatlarını yükseltmektedir. Fakat Herbalife oldukça tanınmış bir marka haline gelmiş olmasına rağmen fiyatlarını makul seviyede tutmaya devam etmiştir. Bazı markalar şirket politikası olarak sadece zengin sınıfı hedef alırken Herbalife tüm sınıfları , sınıf ayrımı yapmadan hedef almayı başarmıştır. Bir çok firma beğenilmelerinin ve yoğun ilgi görmelerinin ardından şirket politikalarını değiştirmiş ve fiyatları ürünün kalitesinin oldukça üstünde tutmuşlardır. Bu oldukça yanlış bir tutumdur. Şirketler fiyatları kalite ile doğru orantılı olarak belirlemeli ve şirketi bu politikada yönetmelidirler. Herbalife fiyat politikası açısından bu konuda örnek bir firmadır.  

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir