E-Kitap Nedir? E-Kitap Okuyucu ve E-Kitap İndir

E-Kitap Nedir? E-Kitap Okuyucu ve E-Kitap İndir

E-Kitap veya elektronik kitap, bir kitabın elektronik formatıyla yayınlanmış olan halidir. Her şeyin dijitale dönüştürüldüğü dünyada kitapların da sonsuza kadar yazılı kağıtlar üzerinde yer alması elbette düşünülemezdi. Bu nedenle bilgisayar teknolojilerinin de yardımıyla kitaplar dijitalleştirildi ve E-kitap adı altında yayınlanmaya başlandı. E-kitap hem tükticiler hem de üreticiler için oldukça avantajlı ürünlerdir;

  • E-kitapların üretilmesi son derece zahmetsizdir.
  • E-kitapların üretilmesi aşamasında tamamen bilgisayar teknolojilerinden faydalanıldığı için maliyet çok daha düşüktür.
  • E-kitaplar internet üzerinden sunulur ve bekleme süresi olmaksızın isteyen herkes istediği kitabı kolayca internet sayesinde istediği cihaza indirebilir.
  • E-Kitapları taşımak çok daha kolaydır, bir cihaz içerisine binlerce kitabı yükleyerek sayısız kaynağı sürekli çantanızda taşıyabilirsiniz.
  • E-Kitaplar çok daha ucuzdur, çünkü maliyeti düşüktür ve kullanıcılarına değer katar.

E-Kitap Okuyucu

E-kitap okumak için çoğunlukla bir bilgisayar, tablet veya akılı cihazı kullanabileceğiniz gibi ayrıca dilerseniz e-kitap okuyuculardan da faydalanabilirsiniz. Bu cihazlar tamamen kullanıcıların kitap okuması için özel olarak tasarlanmıştır ve daha ergonomik bir tasarıma sahiptir. Ayrıca e-kitap okuyucularda kullanılan ekranlar daha az göz yormayı hedeflediği gibi bir akıllı cihaza oranla şarjı çok daha uzun süre dayanabilmektedir.

Piyasada başta Amazon Kindle olmak üzere sayısız marka ve modelde e-kitap okuyucu bulabilir, istediğiniz dosya formatlarını açabilen bir e-kitap okuyucuyu alarak kitap masraflarınızı yarı yarıya düşürebilirsiniz.

E-Kitap İndir

E-kitap indirmek veya satın almak için Google Play ve E-kitap sunan D&R gibi Türkçe kitap sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Global alanda sayısız ücretsiz kitap bulunurken ülkemizde maalesef telif hakkıyla korunmayan e-kitapların sayısı son derece azdır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir