Boulder Jack Mobil Oyun İnceleme

Boulder Jack Mobil Oyun İnceleme

Merhaba Oyun Severler

Bugün Sizlere Boulder Jack Oyununu tanıtmak için Kolları Sıvadık. Günümüzde Oyun Platformlarının en çok kullanılan bölümlerinden birtaneside Mobil Platform olduğu apaçık ortada. Boulder jack oyunuda bu platformda yer edinmeyi düşünüyor.Ancak malesef belirtmeliyiz ki pek umud vaad eden bir oyun değil.

Hatırlarsınız Temlpe Run 2 iOS marketin 2013 Tarihinde en Çok oynanan efsane oyunlarından birisi olmayı Başarmıştı. Boulder Jack yapımcılarıda malesef bundan etkilenmiş olacak ki çokda farkı olmayan bu oyunu kullanıcılara sunmuş durumdalar.Ancak pek fazla bir farkı olmadığını söylemek isteriz.  Başlıca farklarından birkaçını söyleyelim ;

Karakterimiz Farklı. Temple Run Da İnsan karakterleri olarak oynadığımız oyunda ; tilki karakterilize edilerek oynama işlemi yapıyoruz. Karakter giydirilmesi ve süslenmesi güzel yani insana göre bu şekilde yapılması daha iyi olduğunu söylemek isterim

Oyun Başlangıç resmini ilk gördüğümde oyunun konusunu bilmeden bile  temlpe run Çağrıştırdığını rahat anlayabilirsiniz.

Benzeri Oyunlarda Karakter İleri Doğru Giderken Bu sefer geri doğru gittiğini Görüyoruz ( Ekran Görüş Açısı )

Bu sistemsel olarak biraz farklılık kattığını söyleyebiliriz fakat kontrol ve dikkat olarak pekde iyi olmamış.Diğer yönden temple run da engellere 2 sefer çarptığında yada boşlukdan düstüğünde direk yanabiliyorsunuz ve baştan başlamanız gerekiyor.Ancak bu oyunda biraz daha insaflı bir durum söz konusu.Yani engellere 7-8 sefer çarpmama rağmen top ( Ölmemizi Sağlayan Engel ) Canımızı Almadığını belirtelim.Yani ölmek istememize rağmen biraz uğraşlar sonucu ancak becerebildik. Oyunda ki asıl amaç engellere çarpmadan altınları toplamak.Ancak diyelim ki engellere çarptık 4-5 sefer ve top bize yaklaştı bu durumda can kurtarıcı olarak hızlandırmamızı sağlayan kare bölüm gelmekte ve oradan geçtiğinizde daha da hızlanıyorsunuz kısa süreliğine.Bu sayede ölmenizi sağlayan top’dan daha da uzaklaşmış oluyorsunuz.

 

Temple Run Kıyaslamasına Göre Oynanabilirlik Açısından vasat bir durumda kalmakta olan bu oyunu vasat oyunlar serisine eklemekten gurur duyarız .

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir