BİTKİSEL ÜRÜNLER HAKKINDA

BİTKİSEL ÜRÜNLER HAKKINDA

Çağımızda üretimi sağlanan neredeyse bütün ürünlerin içerisinde kimyasal maddeler kullanılır. Kimyasal maddeler insan mikroorganizmasını olumsuz yönde etkiler. İnsan doğası gereği doğal ürünler kullanmalı ve doğal beslenmelidir. Kimyasal madde içine girdiği bütün ürünlerin doğallığını kaybetmesine sebebiyet verir. Kaliteli bir yaşam için insanlar tercihlerini daima bitkisel ürünlerden yana kullanmalı. Bitkisel ürünler insan ömrüne sağlık katar ve uzun ömürlü bir hayat bahşeder. Günümüzde sosyal medyada yada televizyonlar da gördüğümüz birçok insan genç yaşta saç dökülmesinden dert yanıyorlar. Oysaki bitkisel şampuanlar kullanıyor olsalardı böyle bir sorunla karşılaşmayacaklardı. Kimyasal ürünlerle üretilmiş şampuanlar yalnız saçı, saç derisini değil vücuda da zarar verir.

Hava koşulları nedeniyle vücut nem oranı düşebilir. Ki bu durum 100 insanın 90’ında görülen bir durumdur. İnsanlar kuruyan yada pul pul dökülmekte olan ciltlerini piyasada satışa sunulan kimyasal içerikli ürünler ile sağlamaktadırlar. Fakat bitkisel kremler kullanmanın sayısız faydası vardır. Bu faydaları bir kenara bırakıp kimyasal kremlerin sebebiyet vereceği sağlık sorunları ile uğraşmayın.

Yağ üretimi bitkiler ile sağlanmaktadır. Fakat bitkiler ile üretilen yağa enjekte edilen kimyasal maddeler yağın vereceği faydayı zarara çevirir. Bütün yağların çeşitli faydaları vardır. Bu sebeple cildinize uygulayacağınız yağ seçimi çok önemlidir mutlaka bitkisel yağlar kullanmalı ve cildinizin hak ettiği özeni cildinize göstermelisiniz. Bitkisel ürün kullanan insanlar kimyasal ürün kullanan insanlara göre çok daha sağlıklıdırlar. 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir