AirDrop Nedir? AirDrop Kullanımı ve AirDrop Kapatma

AirDrop Nedir? AirDrop Kullanımı ve AirDrop Kapatma

AirDrop, Apple’ın OS X işletim sistemli bilgisayarlarında ve iOS işletim sistemine sahip iPhone benzeri cihazlarda kullanılan bir dosya transfer bileşenidir. Airdrop’u kullanarak Airdrop teknolojisini destekleyen iki cihaz arasında e-mail veya çıkarılabilir disk gibi yöntemlerle uğraşılmaksızın doğrudan dosya transferi gerçekleştirilebilir.

Airdrop transferi işlemi Wi-Fi yada Bluetooth bağlantısı üzerinden gerçekleştirilir. Yapacağınız transferler de herhangi bir büyüklük limiti olmamasına karşın iki cihazın birbirine olan uzaklığı maksimum 10 metre civarı olmalıdır.

Airdrop özelliği iOS işletim sistemine sahip 4. Jenerasyon iPad, iPad Air, iPad mini ve daha sonradan çıkan cihazlarda yer alırken iPhone serisindeyse iPhone 5 ve daha sonra çıkan işletim sistemlerinde kullanılmaktadır. Airdrop özelliğinin kullanılabilir olması için cihazınızın minimum iOS7 yada Mac OS X 10.7 Lion işletim sistemine sahip olması gerekmektedir.

AirDrop Kullanımı

AirDrop ile dosya almak için yalnızca AirDrop özelliğinizin açık olması yeterli oluyor. Bu teknolojiyi kullanarak dosya göndermek için ise herhangi bir dosyanın seçenek menüsüne giriş yaptıktan sonra AirDrop ile gönderme seçeneğini seçmeniz ve göndermek istediğiniz kullanıcıyı seçmeniz gerekiyor. Gayet basit ve son derece dolambaçsız bir dosya transfer sistemi öyle değil mi?

AirDrop’u kullanarak cihazınızdaki fotoğrafları, tüm not dosyalarını, URL’leri, Passbook girişlerini, kişi kartlarını, iTunes radyo istasyonlarını, uygulama listesini ce daha birçok şeyi paylaşabilmeniz mümkün.

AirDrop Kapatma

AirDrop özelliğini kapatmak ise oldukça basittir. Cihazınızın kilit ekranını geçtikten sonra aşağıdan yukarıya ekranı kaydırarak kontrol merkezini açın ve AirDrop’a tıkladıktan sonra “Kapalı” seçeneğini seçin. Hepsi bu kadar

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir