3D Nevresimler Takımlarında Rekabet

3D Nevresimler Takımlarında Rekabet

3D nevresim takımlarındaki rekabet gün geçtikçe kızışıyor. Neredeyse her marka bu ürün grubunda ürünler yapmaya başladı. Peki buna etken neler olabilir? Bu konudaki fikirlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Üretim Sayıları

Üretimde çok yüksek sayılara çıkmak gibi bir zorunluluk olmadığı için, birçok firma 3D nevresim takımı pazarına dahil oluyor.  Normal baskı teknikleriyle bir nevresim takımı üretileceği zaman, her desen için ayrı ayrı kalıp hazırlanması gerekmekte. Fakat, üç boyutlu nevresimler dijital baskı tekniğinden yararlanılarak üretildiği için, bu sorun otomatikman ortadan kalkmış oluyor. Ayrıca, geleneksel baskı yöntemleriyle ürünler yapıldığında, üreticiler her desen için stok yapmak durumunda kalırken, dijital baskı ile imal edilen nevresim için sadece beyaz desensiz kumaşın stoklanması yeterli oluyor.

 

3D Nevresim Desen Tasarımları

Bahsettiğimiz geleneksel (normal baskılı) ürünlerde, yapılan her desen için yeniden bir tasarım yapılması gerekiyor (bu da ya şirket bünyesinde çalışan tasarımcıların olmasını ya da dışarıdan tasarım hizmetinin alınmasını gerektiriyor). Öte yandan, üç boyutlularda genellikle hazır fotoğraflar ürünlerin üzerine uygulanıyor. Bu fotoğraflar için üretici firma belli bir miktar para ödeyerek, fotoğrafçıdan lisans kullanım hakkını satın alabiliyor.

 

Yeni Bir Pazar

Her zaman tüketiciler yeni çıkan ürünleri merak ederler. 3D baskılı ürünler de hem isminin popüler olmasından (genel olarak pazarda bu isimle anılan bütün ürünlerde), hem de nevresimde desen anlayışına yeni bir boyut getirdiği için cezbedici bir konumda bulunuyor. İnternette bol çeşidinin bulunması, insanların bu ürünlere daha kolay ulaşımını sağlıyor.

Potansiyel bir pazar haline dönüşen dijital nevresim takımları, yenilikleri takip eden firmalar tarafından bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Taç, CottonBox, Luoca Patisca, Hobby ve daha birçok marka şimdiden bu fırsatı değerlendirmek için ürün gruplarını tüketicilere sunmuş durumda. Eğer, satış rakamları hedeflenen aralıklarda devam ederse, çoğu marka koleksiyonlarında daha fazla bu tarz ürünlere yer verecek gibi gözüküyor.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir